מידע נוסף

הן נשמעות מפחידות מאד ומעוררת אצל רבים תחושות לא נעימות, ולא בכדי. בדיקות פוליגרף הן בדיקות שנועדו לבחון האם הנבדק דובר אמת או שקר, ובכך לחשוף סודות או פרטים, שיכולים לעזור לחקירות שונות. את הבדיקות מבצעים במשרדי חקירות מיוחדים, המתמחים בכך, ובאמצעות מכשיר פוליגרף, אליו מתחבר הנבדק באופן ישיר. הבדיקות בוחנות את מערכת העצבים האוטונומית של הנבדק, מערכת שעליה אין לו שליטה ולכן יכולה לחשו, לגביו לא מעט, ובמיוחד אם הוא איננו דובר אמת.

כיצד זה נעשה
את בדיקות הפוליגרף מבצעים, כאמור, באמצעות ציוד חקירות משוכלל הכולל מכונת פוליגרף מיוחדת, שאליה מחברים, על ידי אלקטרודות, את הנשאל או הנחקר. הבדיקה כוללת סדרה של שאלות, שבעזרתן ניתן יהיה להסיק מתי הוא דובר אמת ומתי הוא דובר שקר (במידה ואכן דובר שקר). אלו יכולות להיות שאלות כלליות במסגרת בדיקות פוליגרף, כמו מה שמו של הנחקר, בן כמה הוא, היכן הוא מתגורר. אלו יכולות להיות שאלות שאינן קשורות לחקירה עצמה אך עשויות לעורר תחושת אי נוחות. כמו, האם נעשה שימוש בסמים בעבר וכדומה. וכן, נשאלות גם השאלות ההכרחיות לחקירה, שאלות שרלוונטיות לה. במהלך בדיקת פוליגרף זו מסמן החוקר את השאלות, כדי שתוכל להיות נקודת התייחסות שעל פי ניתן יהיה להבין מתי נאמר שקר ומתי נאמרה אמת.

חשוב לדעת
כדי לבצע בדיקות פוליגרף יש לעבור הכשרה מתאימה. לא כל אחד יכול לעשות זאת וגם לא בכל מסגרת. משרדי חקירות רבים הנעזרים במגוון של מכשירי הקלטה לרבות מצלמות מעקב, מחזיקים ברשותם גם מכונות פוליגרף, שעוזרות להם לבצע את החקירה ולתהות על קנקנו של הנחקר. בודק הפוליגרף, המבצע בדיקות פוליגרף בפועל, איננו מחויב על פי החוק ברישיון מיוחד, אולם מרבית הבודקים הינם כאלה המתמחים בתחום, בעלי ניסיון, ללא עבר פלילי וגם חברים באיגוד בודקי הפוליגרף.
 

בדיקות פוליגרף

 
arrow-down2, arrow-down, download, bottom


לקבלת פרטים וקביעת פגישת ייעוץ
חייגו
072-33-80-877
או מלאו את הטופס ונחזור אליכם

לקבלת פרטים וקביעת פגישת ייעוץ חייגו 072-33-80-877 או מלאו את הטופס ונחזור אליכם

arrow-down2, arrow-down, download, bottom
phone5, phone, contact, telephone, support, call
location2, location, map, marker, pin

אצ"ל 9, רמת גן 52168

envelop, envelop, mail, email, contact, letter

חפשו אותנו ב-