מידע נוסף

אומנם רק לאחרונה הסתובב על אקרני הקולנוע בעולם הסרט החדש על הבלש הפרטי האגדי שרלוק הולמס (טריילר של הסרט, נמצא להנאתכם בדף זה) ובכל זאת רצינו להזכיר למי שלא כל כך זוכר, מיהו שרלוק הולמס - Sherlock Holmes.
 
שרלוק הולמס הוא דמות ספרותית בדיונית של בלש פרטי, פרי יצירתו של הסופר האנגלי סר ארתור קונן דויל. הבלש הולמס נודע כמי שמפענח פרשיות חקירה סבוכות, כשעיקר ייחודו הוא חוש התבוננות חד המאפשר לו להבחין בפרטים חשובים, ויכולת הסקת מסקנות מרחיקות לכת בעקבות זאת.
 
בניגוד לז'אנר ספרי בלשים שבהם מסופקים לקוראים רמזים לאורך התפתחות העלילה עד פתרון התעלומה, ארתור קונן דויל אינו עושה זאת וקוראי סיפורי חקירות של שרלוק הולמס אינם אמורים בדרך כלל לנחש מי העבריין. לא אחת מסתיימת חקירה של שרלוק הולמס בכך שהוא נותן לחוקרי הסקוטלנד יארד תיאור מדוייק של העבריין, והם לוכדים אותו. ד"ר ווטסון, חברו של הולמס ורושם תולדותיו, משמש לעתים קרובות כאמצעי הבהרה של העלילה, כאשר ווטסון מבקש מהולמס להסביר את ההיקשים הלוגיים שבהם נקט. תשובתו הנצחית והמפורסמת של שרלוק הולמס היא: זה אלמנטארי, ווטסון יקירי...
 
עפ"י הספרים, שרלוק הולמס התגורר בלונדון, ברחוב בייקר 221 ב', כתובת שלא הייתה קיימת כלל בזמן הכתיבה. רק שנים לאחר מכן נבנו בניינים באזור זה של רחוב בייקר ובסמוך לכתובת זאת, נמצא כיום מוזיאון שרלוק הולמס.
 

מי היה הבלש הפרטי שרלוק הולמס?

 
arrow-down2, arrow-down, download, bottom


לקבלת פרטים וקביעת פגישת ייעוץ
חייגו
072-33-80-877
או מלאו את הטופס ונחזור אליכם

לקבלת פרטים וקביעת פגישת ייעוץ חייגו 072-33-80-877 או מלאו את הטופס ונחזור אליכם

arrow-down2, arrow-down, download, bottom
phone5, phone, contact, telephone, support, call
location2, location, map, marker, pin

אצ"ל 9, רמת גן 52168

envelop, envelop, mail, email, contact, letter

חפשו אותנו ב-