מידע נוסף

השימוש במכונת אמת הוחל עוד במאה הקודמת בשנות ה – 20, ידוע גם שמו הלועזי פוליגרף מהמילה היוונית פולי רישום וגרף ותפקידה לגלות האם אדם דובר אמת או משקר.
 
ההנחה העומדת בבסיס מכונת הפוליגרף היא שאדם אשר אינו דובר אמת יחווה שינויים פיזיולוגיים בלתי רצוניים כגון:עלייה פתאומית בלחץ הדם, שינוי בקצב הדופק - בדרך כלל יהיו דפיקות לב מוגברות,הזעה יתרה בגוף ותנועות גוף לא רצוניות.
גלאי השקר היא למעשה מכונה הפועלת לפי פרמטרים מדויקים לעומתה ישנם אנשים המוכרים לנו בשמם המקצועי חוקרים – המיומנים באבחון אנושי של אנשים תוך הפעלת לחץ פסיכולוגי (ופיזי לעיתים).
 
החוקר מפתח עם השנים מומחיות כ"גלאי שקר אנושי",הוא אדם אשר באופיו טבוע הרצון להגיע לחקר האמת והוא עושה זאת בטכניקות שונות המשפיעות על הנחקר.מעצם עבודתו עם בני האדם,בני אנוש - החוקר הפרטי נתקל במהל חייו במגוון רחב של תגובות בעלי אינטרסים מובהקים להסתיר את כוונותיהם ולהתחמק מלומר את המידע אשר הם יודעים בנושא מסוים עליו הם נשאלים,כלומר החוקר הפרטי צריך להיות אדם בעל חושים מפותחים ומחודדים ורגיש לתגובות האנשים אשר אותם הוא חוקר בדומה למכונת אמת אשר רגישה לתגובות הנחקרים.
 
אמינות - חוקר פרטי או מכונת אמת
מה מדויק יותר? איך נדע האם נחקר דובר אמת או משקר? האם מכונת אמת היא כלי מדויק המאפשר לדעת בוודאות כי האדם אליו מופנות השאלות עונה בכנות? האם החוקר הפרטי יודע להבחין מתי אדם  מסוים דובר אמת? האם החוקר יכול לטעות? אנו ננסה להפריח מספר מיתוסים בנושא חקירות פרטיות ומכונות פוליגרף.
 
מיתוס מספר 1
– מכונת אמת מדויקת ב90% - טעות,מכונת אמת נכונה בכ 75% מהמקרים,ההנחה הנמצאת בבסיס מערכת ההפעלה היא חיבור של אלקטרודות חשמל לגופו של הנחקר,האלקטרודות אמורות להבחין בשינוי הפיזי הקל ביותר שנגרם לאחר שנשאלת שאלה מסוימת אך בחלק מהמקרים נחקרים מסוימים אינם "מתרגשים" מהמעמד,ואינם נלחצים מלומר דבר שקר ולכן לא נרשמת כל תנודה בקצב הלב או עלייה בלחץ הדם.
 
כל שכן אדם אשר נערך מבעוד מועד לחקירה בעזרת סמי הרגעה אשר באופן מלאכותי מייצבים את מצבו הפיזי.
חקירה במכונת אמת היא חקירה לקונית כלומר הנחקר נכסף לשאלות אשר התשובה עליהן היא בדרך כלל "כן" ו "לא" לעומת זאת חוקר פרטי יכול "לסבך" את הנחקר בלשונו כלומר האדם הנחקר נשאל שאלות אשר התשובה עליהן היא יותר מורכבת ונאלץ לספק הסברים,לענות על שאלות בדיוק אפשרי לגבי תאריכים מסוימים,מקומות בהם ביקר,אנשים איתם נפגש,הוא נאלץ לספק יותר מידע וכך ניתן להצליב בין דברים שנאמרו לבין עדויות של עדים ובכך להגיע לחקר האמת.
 

חוקר פרטי מכונת אמת ועל הקשר ביניהם

 
arrow-down2, arrow-down, download, bottom


לקבלת פרטים וקביעת פגישת ייעוץ
חייגו
072-33-80-877
או מלאו את הטופס ונחזור אליכם

לקבלת פרטים וקביעת פגישת ייעוץ חייגו 072-33-80-877 או מלאו את הטופס ונחזור אליכם

arrow-down2, arrow-down, download, bottom
phone5, phone, contact, telephone, support, call
location2, location, map, marker, pin

אצ"ל 9, רמת גן 52168

envelop, envelop, mail, email, contact, letter

חפשו אותנו ב-